Příliš velké prsy mohou způsobovat řadu obtíží působením jejich váhy, počínaje bolestivostí prsů až po bolesti v ramenou či poruchy krční páteře nebo bolesti hlavy. Za těchto okolností se provádí redukce prsní žlázy s následnou modelací tvaru a zvednutím prsů. Operace přináší velmi dobré výsledky, obtíže způsobené nadměrnou váhou prsů rychle ustupují a vzhled prsou bývá po modelaci velmi efektní a přirozený. Současně ale zákrok zanechává na prsou jizvy, které časem blednou, nikdy však nezmizí úplně.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové narkóze. Operační řez se provádí okolo prsního dvorce, pak svisle dolů do podprsní rýhy a dále v této rýze. Provede se redukce žlázové tkáně a lifting prsu odstraněním přebytečné kůže a posunem dvorce. Výsledný efekt je zřetelný. Prsy mají nové proporce a mladistvý vzhled. Přetrvá pouze jizva přibližně ve tvaru kotvy, která postupem času bledne. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Klientka zůstává 2 - 3 dny po operaci na klinice. Během prvního týdne je nutné zachovávat klidový režim s minimální námahou. Podle dohody s chirurgem je 3. až 5. den pozvána na převaz. Stehy se odstraňují 7 až 10 dní po výkonu. Efekt operace je dlouhodobý. Prsa zůstanou zmenšena trvale.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.