Transplantace vlasů

Vypadávání vlasů u mužů je více méně přirozené. Největší vliv na vypadávání vlasů mají genetické faktory, vypadávání se nedá nijak zastavit. Proto někteří muži mají velmi málo vlasů již v mladém věku, zatímco jiní mají bohatou kštici až do pozdního stáří. Vlasatá část hlavy je kožní tkáň obsahující vlasové folikuly. Při transplantaci vlasů jde o přenesení kůže s vlasovými folikuly z oblasti, kde vlasy nikdy nevypadávají do těch částí hlavy, kde vlasy chybějí. Tak vlasy rostou v nové poloze.

Provedení zákroku

Transplantace vlasů se provádí v místním znecitlivění. Výkon trvá několik hodin. Při něm se odebírají z vlasaté části hlavy - ze zátylku a z oblasti nad ušima pásky kůže s vlasovými folikuly. Ty se musí mechanicky rozdělit na jednotlivé sazenice. Každá sazenice má přibližně 3-4 vlasových folikuly. V cílové oblasti - v oblasti čela a temene hlavy se vytvoří příslušný počet vpichů, do nichž se sazenice jednotlivě vkládají.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci je nutné transplantovanou část hlavy zabandážovat. Je nutné zacházet s tkání velmi šetrně, aby se sazenice nepoškodily, dokud se úplně nepřihojí. Přibližně 6 týdnů po operaci začnou transplantované vlasy vypadávat. Vlasové folikuly jsou však v nové lokalitě zachovány, a do 3 měsíců z nich začnou vyrůstat nové vlasy. Během 4 až 6 měsíců se provádí další stejný zákrok, kterým se oblast s novým porostem zahušťuje. Celkem se tento výkon provádí třikrát.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.