Revize po implantaci

V některých případech se může stát, že tělo nevhojí implantát správně. Může dojít ke změně polohy implantátu, ke vzniku záhybu nebo k vytvoření tzv. kapsuly. Kapsula je tuhé pouzdro kolem implantátu vytvořené hrubým vazivem, které může zdeformovat i implantát. Této tvorbě tuhého vaziva se dopředu nedá zabránit a ani odhadnout, zda tělo zareaguje tímto způsobem. Naštěstí se tato odlišná reakce těla na implantát vyskytuje jen v mizivém procentu. Pokud k tomu však dojde je zapotřebí stav korigovat.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii. Chirurg obvykle volí původní operační přístup - z podpaží, z podprsní rýhy, nebo na hranici prsního dvorce. Pokud je podstatou problému změna polohy implantátu, koriguje ji, jinak implantát obvykle vyjme, provede revizi tkáně, a poté umístí zpět buď ten původní nebo nový implantát. Operace trvá 1-2 hodiny.

Doba léčení

Po operaci zůstává pacientka na klinice do následujícího dne. Klidový režim je nutné zachovat alespoň 7 dnů. K plné fyzické aktivitě se vrací do 4 týdnů. Do té doby také zmizí pooperační otok. Revizí se dosahuje původně požadovaného efektu.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.