Plastika břišní stěny (abdominoplastika)

Štíhlé bříško a plochá břišní stěna je ideálem mnoha mužů i žen. Po větším zhubnutí a téměř vždy po těhotenství zůstane povolená břišní stěna a povislá kůže. Důsledkem takového zhubnutí bývají také strie, nejčastěji okolo pupku, případně rozestup přímých břišních svalů. Plastická operace břišní stěny umožňuje tuto potíž napravit. Jizva vytváří oblouk mířící dolů, který spojuje obě kosti kyčelní. Je umístěna tak, aby byla uschována v plavkách nebo spodním prádle (tzv. bikini line). Časem podstatně vybledne, nicméně přetrvává. Efekt operace však je velmi výrazný a dlouhodobý.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii. Podstata operace spočívá v uvolnění kůže břišní stěny, uvolnění pupku od okolní kůže, vypnutím kůže s podkožím a odstraněním jejího přebytku. Pupek zůstává na původním místě. Je-li třeba, zpevňují se během výkonu břišní svaly. Operace trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Po operaci zůstává klient na klinice nejméně 24 hodin. Následující dva dny se smí pohybovat jen velmi omezeně a musí chránit břišní stěnu před napnutím. Klidový režim je třeba zachovávat týden, návrat k plné fyzické zátěži přichází v úvahu za 4 až 6 týdnů.

Fotogalerie před a po

Prohlédněte si výsledky naší práce.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.