S přibývajícími roky prodělávají oční víčka nepříjemné změny jako uvolnění a pokles kůže, vznik tukových váčků a kožních řas tvořících tzv. vaky. Vzniká tak unavený nepříjemný výraz obličeje, v některých případech může docházet k poklesu kůže horních víček až do zorného pole očí s omezením vidění a se vznikem tendence k záklonu hlavy, která může mít za následek bolestivost krční páteře. Operace očních víček umožňuje promptní a efektní řešení. Provádí se samostatně operace horních a dolních víček nebo oboje současně. Operace víček může být také součástí větší korekce obličeje, tzn. v návaznosti na face lift.

Provedení zákroku

Operace se provádí v lehkém celkovém znecitlivění - tzv. analgosedaci nebo pouze v místním znecitlivění. U horních víček, kde bývají větší přebytky volné kůže, se řez provádí v přirozeném kožním ohybu. U dolních víček se řez provádí těsně pod linií řas. U obou se kromě nadbytečné kůže odstraňují také tukové váčky v celé šíři víček. Zákrok trvá přibližně hodinu.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se provádí kompresivní bandáž a chlazení gelovými obklady. První tři dny je nutné se vyvarovat prudkých pohybů hlavou, předklonů a fyzické námahy. Doporučujeme v noci spát po dobu 2 týdnů pouze na zádech. Stehy se odstraňují sedmý den po operaci, návrat k fyzické námaze doporučujeme odložit o další týden. Zblednutí jizev si vyžádá celkem 4 až 6 týdnů. Po operaci se obličej rozzáří. Tento výsledný efekt je dlouhodobý až trvalý.

Fotogalerie před a po

Prohlédněte si výsledky naší práce.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.