Pokles obočí je jedním z projevů stárnutí. Obličej tak dostává zamračený až ustaraný výraz. Obočí lze chirurgicky zvednout a uvedený výraz tak odstranit. Také je možné do určité míry změnit tvar obočí. Podle potřeby lze operaci obočí kombinovat s operací horních víček, operací čela nebo faceliftem.

Provedení zákroku

Podstatou operace je uvolnění kůže čela s podkožím z malých řezů ve vlasaté části hlavy v kombinaci se speciálně zakotvenými stehy nad obočím. Tuto operaci lze provést endoskopicky. Alternativním postupem může být odstranění přebytku kůže nad obočím, čímž dojde k jeho povytažení. Rozsáhlejším výkonem pak je provedení operace z koronárního řezu s vypnutím svalů čela a odstraněním nadbytečné kůže s podkožím. Operace se provádí v lokální nebo celkové anestezii. Jestliže je operace obočí součástí většího výkonu, je provedena v celkové narkóze.

Doba léčení

Po operaci se aplikuje kompresivní bandáž čela, kterou je třeba nosit přibližně týden. Efekt oprace je okamžitě viditelný. Bolestivost bývá nevýrazná.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.