Operace obličeje a krku (facelift)
 

Projevem stárnutí je povolování kůže a svalově-vazivového aparátu na obličeji a krku a vytváření hlubokých kožních vrásek. Časté bývá uvolnění kůže v oblasti dolní čelisti a krku, případně dvojitá brada, a také oslabení krčních a obličejových svalů. Operací obličeje a krku je možné tyto projevy korigovat a obnovit mladší vzhled. Operace obličeje bývá často kombinována s operací víček. V takovém případě je vhodné nejprve provést operaci obličeje. Při faceliftu lze také provést odsátí tuku z podbradku. Facelift bývá rovněž kombinován s operací čela.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkovém znecitlivění nebo sedaci. Podstatou zákroku je vytažení kůže krku a obličeje a zpevnění svalově-vazivových struktur ve tváři a v oblasti dolní čelisti s následným odstranění kožního nadbytku. To se provádí z řezu, který je veden z vlasaté části spánkové krajiny dolů, dále před ušním boltcem a kolem ušního lalůčku dozadu opět do vlasaté části hlavy. Náročnější výkon se provádí tak, že se řez místo před ušním boltcem schová do ucha. Kůže je uvolněna od podkožních vrstev. Po korekci svalově-vazivového systému a odstranění kožního nadbytku se tkáně sešívají vnitřními stehy. Výkon trvá podle rozsahu jednu až dvě hodiny.

Doba léčení

Pooperační ošetřování vyžaduje klidový režim po dobu přibližně jednoho týdne. Bolestivost většinou nebývá výrazná. Obklad se odstraňuje do 7 dnů, stehy do 10 dnů po výkonu. Při použití speciálního šicího materiálu není třeba stehy odstraňovat, protože se samy vstřebají. Několik dnů po operaci přetrvává otok. Po několik týdnů může přetrvávat pocit napětí kůže a také určité snížení citlivosti. Vyblednutí jizev zabere až 3 měsíce. Výsledek bývá výrazný, vzhled po operaci bývá podstatně mladší a tento efekt vydrží obvykle po dobu deseti let.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.