Gynekomastie je závažný estetický problém u mužů. Jde o zvětšení prsní žlázy, které často bývá kombinováno s výraznými tukovými depozity. Toto zvětšení bývá způsobeno hormonálními vlivy. Zvětšení může být jedno- nebo oboustranné. Mužský hrudník tak může nabývat tvaru až ženských prsou. Před operací je nutné provést vyšetření ultrazvukem.

Provedení zákroku

Podstatou operace je odstranění žlázy a odsátí tuku liposukcí. Odsátím dochází k odstranění tukových buněk. To znamená, že k opětovnému vzniku tukového polštáře nemůže dojít. Vlastní operace se provádí v celkové anestezii. Do drobných řezů délky 3-4 mm se zavádí odsávací kanyla, kterou se odsává tuk speciálním přístrojem. Žláza se odstraňuje z řezu vedeného na hranici prsního dvorce. Zákrok netrvá déle než 1 hodinu.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se navlékají elastické návleky. Klienti zůstávají na klinice do následnujícího dne, kdy je plastický chirurg po kontrole propouští. První dny po operaci je důležitý klid na lůžku. Stehy se odstraňují 7 až 9 dní po výkonu. Elastické návleky je nutné nosit až 1 měsíc podle doporučení lékaře. Efekt operace - odstranění gynekomastie je trvalý.

Fotogalerie před a po

Prohlédněte si výsledky naší práce.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.