Přibývající věk se podepisuje na našem vzhledu. Nejvíce je patrná uvolňující se kůže obličeje a přibývající vrásky na čele. Dochází ke ztrátě elasticity kůže, která začíná poklesávat. V takovém případě přichází čas pro plastickou operaci, která umí tento stav korigovat a projevy stárnutí alespoň na delší čas pozdržet. Tato operace přichází v úvahu obvykle po 40 roku života. Horní věkovou hranici může omezit pouze celkový zdravotní stav. Operaci čela lze kombinovat s operací obličeje a krku, což vytváří celkové omlazení.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkovém znecitlivění. Podstatou zákroku je napnutí kůže čela v celém rozsahu. Současně se také vypínají podkožní a svalové struktury. Přitom musí ovšem být zachována mimika. Tím dojde ke zvednutí obočí a tak se dosahuje otevření a vyjasnění celé oční partie a obličej se tak zbaví smutného výrazu. Vlastní řez je uschován ve vlasaté části hlavy. Výkon netrvá déle než dvě hodiny.

Doba léčení

Po operaci zůstává pacient na klinice do následujícího dne. Přibližně pět dní je zapotřebí nosit obvaz, okolo sedmého dne se odstraňují stehy. První týden po operaci je nutný klidový režim s minimem pohybu a námahy. V místech, kde byla kůže čela uvolněna od spodiny může po několik týdnů být snížena citlivost. Tento stav se spontánně upraví. Výsledný efekt je velmi výrazný a vydrží okolo deseti let i déle.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.