Modelování postavy odsáváním tuku (liposukce)

K ukládání tuku dochází zejména v oblasti boků, kyčlí, na břiše, na vnitřních plochách stehen, kolenou, méně často na lýtkách či nad kotníky. Velikost tukového polštáře má vliv na tvar postavy. Odsátím podkožního tuku - liposukcí - lze tukové polštáře v těchto partiích redukovat a tím dosáhnout změny siluety. Odsátím dochází k výrazné redukci tukových buněk, tzn. na místech, kde byla provedena liposukce již k opětovnému vzniku tukového polštáře nemůže dojít. Odsávání tuku nenahrazuje dietu, není metodou k léčení celkové obezity..

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii nebo v kombinaci s místním umrtvením. Do drobných řezů délky 3-4 mm specifických pro konkrétní lokality se zavádí odsávací kanyla, kterou se odsává tuk speciální vývěvou. Množství odsátého tuku bz nemělo přesáhnout 2 000 ml - 3 000 ml. Zákrok netrvá déle než 1 hodinu.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se ihned navlékají elastické návleky. Klienti zůstávají na klinice do následnujícího dne, kdy je chirurg po kontrole propouští. První dny po operaci je důležitý klid na lůžku. Stehy se odstraňují 7 až 9 dní po výkonu. Elastické návleky je nutné nosit až 1 měsíc podle doporučení lékaře. Efekt operace - odstranění tukového polštáře je trvalý. Operaci je možné podle potřeby s určitým časovým odstupem opakovat.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.