Během života, s přibývajícím věkem, hormonálními změnami, po těhotenství a kojení, mění prsy svůj tvar. Prsy postupně poklesávají jednak uvolněním kůže, jednak úbytkem prsní žlázy. Plastická chirurgie umí tento stav napravit, a to modelací (liftingem) prsů pokud je zachován dostatek tkáně prsní žlázy, anebo kominací modelace se zvětšením pomocí implantátů. V obou případech lze dosáhnout, za cenu že operace zanechá jizvu, významného zlepšení tvaru a velikosti prsou a jejich mladistvého vzhledu.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové narkóze. Operační řez je veden okolo prsního dvorce, pak svisle dolů do podprsní rýhy a dále v této rýze. Lifting prsu se provede zmodelováním žlázy, odstraněním přebytečné kůže a posunem dvorce. Pokud je modelace spojena se zvětšováním prsů, vkládá se implantát pod žlázu nebo pod sval. Výsledný efekt je výrazně zřetelný. Prsy jsou posunuty nahoru a mají požadovanou velikost. Přetrvá pouze jizva přibližně ve tvaru kotvy, která postupem času bledne. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Klientka zůstává 2 - 3 dny po operaci na klinice. Během prvních čtrnácti dnů je nutné zachovávat klidový režim s minimální námahou. Podle dohody s chirurgem je 3. až 5. den pozvána na převaz. Stehy se odstraňují 7 až 10 dní po výkonu, při použití speciálního šicího materiálu je není třeba odstraňovat vůbec. Výsledek operace je dlouhodobý.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Napište nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci. Sami uvidíte, že naše sliby nejsou pouhá slova. Že péče, profesionalita a individuální přístup, jsou u nás samozřejmostí.